پرتال استانداری آذربایجان شرقی
تاریخ : چهارشنبه 7 فروردين 1398
کد 51

معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مرند در جلسه مدیریت بحران : باید با تعامل و همدلی بحران را مدیریت کنیم/ موضوع بحران را جدی بگیریم

معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مرند در جلسه مدیریت بحران : باید با تعامل و همدلی بحران را مدیریت کنیم/ موضوع بحران را جدی بگیریم

معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مرند در جلسه مدیریت بحران با اشاره به نامگذاری سال جدید توسط مقام معظم رهبری افزود : رونق تولید باید در رونق اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی و گردشگری و درتمام امور باشد . گرشاسبی در مورد هدف از تشکیل جلسه اضطراری مدیریت بحران گفت : هدف از این دعوت ایجاد آمادگی و هماهنگی بین واحدهای مدیریت بحران در صورت وقوع سیل و طغیان رودخانه ها است و همچنین برای ایجاد ذهنیت مشترک و رفتار مقابله با بحران با توجه به امکانات موجود آماده باشیم .

معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مرند در جلسه مدیریت بحران با اشاره به نامگذاری سال جدید توسط مقام معظم رهبری افزود : رونق تولید باید در رونق اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی و گردشگری و درتمام امور باشد .

گرشاسبی در مورد هدف از تشکیل جلسه اضطراری مدیریت بحران گفت : هدف از این دعوت ایجاد آمادگی و هماهنگی بین واحدهای مدیریت بحران در صورت وقوع سیل و طغیان رودخانه ها است و همچنین برای ایجاد ذهنیت مشترک و رفتار مقابله با بحران با توجه به امکانات موجود آماده باشیم .

فرماندار ویژه شهرستان مرند گفت: باید مدیریت کرد و موضوع را جدی گرفت در شرایط بحران همه ید واحد هستیم هیچ فرقی نداریم و در شرایط بحران نباید کوتاه بین و باشیم و نباید با بهانه های واهی در پشت قانون سنگر بگیریم و باید نسبت به مدیریت بحران آمادگی ذهنی داشته باشیم.

فرماندار شهرستان ویژه مرند گفت : اگر امروز رهبری و رئیس جمهور به موضوع ورود کرده اند یعنی باید موضوع را جدی بگیریم وقتی وزیر کشور در منطقه سیل زده یک هفته می ماند یعنی بحران را باید جدی گرفت.
گرشاسبی با تاکید بر لغو مرخصی مسئولین گفت : همه مسئولین تا ۱۷ فروردین آماده باشند همه باید در ادارات خود باشیم و خارج از شهرستان بودن برای یک مدیر مورد قبول نخواهد بود.

وی تاکید کرد : امکانات ادارات در جهت خدمت رسانی به شهرستان است و متعلق به شخص یا اداره خاصی نیست  و در شرایط بحرانی همه با تمام امکانات باید در صحنه باشند و نباید منتظر اعتبار دولتی باشند .

نماینده عالی دولت در شهرستان بیان داشت : شناسایی فضاهای لازم برای اسکان اضطراری ، محل احداث بیمارستان صحرایی ، کنترل اقلام مورد نیاز از جمله پتو ، کنسرو و… باید توسط ستاد بحران و یا خود  ادارات صورت گیرد .

معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مرند عنوان داشت: روستا های پر خطر ، مکان های پر خطر ،مسیر های پر خطر باید شناسایی و در جهت رفع خطر اقدامات لازم صورت گیرد .

گرشاسبی خطاب به روسای ادارات گفت مسئولیت مدیریت بحران شهرستان با فرماندار است و در شهر ها بر عهده شهردار و در روستاها بر عهده دهیاران است .

وی از مردم خواست اخطارهای ستاد بحران کشور را جدی بگیرند.

  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 7 فروردين 1398
  • توسط کاربر روابط عمومی مرند