پنجشنبه 1 اسفند 1398 25 جمادى الثانية 1441 20 فوریه 2020
تاریخ : دوشنبه 25 شهريور 1398
کد 100

انشعابات هیچ مدرسه ای نباید قطع شود

انشعابات هیچ مدرسه ای نباید قطع شود

علی شیخ پور در جلسه شورای آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه هیچ مدرسه ای نباید بدون معلم باشد افزود : هیچ مدرسه ای نباید در زمان بازگشایی و روز اول مهر بدون معلم باشد و آموزش و پرورش در این زمینه تمهیدات لازم را اتخاذ کند .

به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری شهرستان ویژه مرند ، علی شیخ پور در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان با اشاره به قطعی انشعابات برخی مدارس از طرف دستگاه های ذیربط گفت: به هیچ عنوان نباید آب ، برق و گاز مدارس شهرستان قطع شود و در این زمینه هماهنگی با روسای ادارات انجام گرفته است و مدیران مدارس نیز باید با دستگاه های ذیربط هماهنگی و همکاری داشته باشند  تا منجر به قطع انشعاب نگردد.

معاون سیاسی ، امنیتی و سیاسی فرمانداری در ادامه با اشاره به بازگشایی مدارس بیان داشت: بازگشایی مدارس امسال باید پر شورتر از سالهای قبل برگزار شود و این روز یکی از ماندگارترین روزها در خاطرات دانش آموزان است و این روز مختص آموزش و پرورش نیست بلکه تمامی دستگاهها  و ادارات در بازگشایی مدارس با آموزش و پرورش همکاری نمایند.

وی با تاکید بر اینکه هیچ مدرسه ای نباید بدون معلم باشد افزود : هیچ مدرسه ای نباید در زمان بازگشایی و روز اول مهر بدون معلم باشد و آموزش و پرورش در این زمینه تمهیدات لازم را اتخاذ کند .

علی شیخ پور با اشاره به بررسی امنیت و سلامت سرویس مدارس خاطر نشان کرد : امنیت و سلامت سرویس مدارس حتما باید مورد بررسی قرار گیرد و آموزش و پرورش توجه جدی براین موضوع داشته باشد .

وی گفت: در صورت امکان سرویس مدارس به داخل حیاط مدرسه هدایت شود تا جلوی مدارس از ترافیک کمتری را برخوردار باشیم .

وی با اشاره به شاخص های لازم برای فرد با سواد که در قرن بیست و یکم از نظر یونسکو اشاره شده بیان داشت:  فرد باسواد باید سواد عاطفی ، سواد ارتباطی ، سواد مالی ، سواد رسانه ای ، سواد آموزش و پرورش ، سواد رایانه ای داشته باشد  تا یک فرد با سواد محسوب شود که البته در کنار آنها سوادهای سلامت، بومی شناسی و سواد کشاورزی نیز لازم است.

  • نوشته شده
  • در دوشنبه 25 شهريور 1398
  • توسط کاربر روابط عمومی مرند