جمعه 24 آبان 1398 17 ربيع الأول 1441 15 نوامبر 2019
تاریخ : سه شنبه 12 شهريور 1398
کد 97

بازگشت کارخانه‌ها به چرخه تولید از اولویت‌های دولت است

بازگشت کارخانه‌ها به چرخه تولید از اولویت‌های دولت است

علی جهانگیری، ظهر امروز با سفر به شهرستان مرند، از برخی واحدهای تولیدی و کشاورزی و صنعتی این شهرستان بازدید و در جریان مشکلات آنها قرار گرفت و دستورات لازم را برای حل برخی از این مشکلات صادر کرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی ابتدا با حضور در کارخانه «کف سرام تبریز» در جریان و روند فعالیت این کارخانه قرار گرفت، این کارخانه پس از چندین سال تعطیلی، دوباره به چرخه تولید بازگشته و کارگران این کارخانه بر سر کار خود بازگشته اند.

شهرک دامپروری شهر یامچی شهرستان مرند دیگر بازدید معاون استاندار آذربایجان شرقی بود، این شهرک دامپروری در زمینی به مساحت ۱۵۷ هکتار در اراضی ملی واقع در حومه روستاهای مرکید، گله بان و شهر یامچی به فاصله ۹۰ کیلومتری مرکز استان و ۲۰ کیلومتری شمال غربی شهرستان مرند با هدف اشتغال سالم برای ۵۵۰ نفر به طور مستقیم و هزار و ۴۰۰ نفر غیرمستقیم به تعداد ۱۵۰ واحد دامداری است.

زمین زراعی قرخلار از اراضی منابع طبیعی به مساحت ۳۸۰ هکتار، یکی دیگر از پروژه‌هایی بود که معاون استاندار با حضور در محل، به بررسی کم و کیف این زمین پرداخت.

تعداد ۱۱ حلقه چاه عمیق که ۲ حلقه آن در حال بهره برداری است، ادوات و ماشین آلات کشاورزی از جمله امکانات این زمین زراعی است.

جهانگیری در ادامه از مجتمع کشت و صنعت حاج عباس عابدینی در روستای دولت آباد بازدید کرد، این مجتمع برای اولین بار در شمال غرب کشور اقدام به کشت کلزا کرده و از بزرگ‌ترین مجتمع‌های کشت و صنعت در منطقه به شمار می‌رود، همچنین بازدید یکی از باغ‌های نمونه پسته شهر یامچی، در برنامه این سفر قرار گرفت، شهر یامچی در سال‌های اخیر به یکی از قطب‌های نمونه کاشت و تولید پسته تبدیل شده است.

آخرین واحدی که مورد بازدید معاون استاندار قرار گرفت، یک واحد تولید فرآورده‌های لبنی بود که علیرغم تلاش مجدد برای بازگشت به عرصه تولید، اما به علت بدهی معوقه به بانک، با مشکلاتی روبه روست که جهانگیری قول مساعد برای حل این مشکل را داد.

این کارخانه روزانه در هر شیفت ۵۰ تن انواع فرآورده‌های لبنی را تولید می‌کند.

علی جهانگیری هدف از این بازدیدها، فعال کردن ظرفیت واحدهای تولیدی است که تلاش می‌کنیم واحدهای راکد مانده و تعطیل را دوباره به چرخه تولید بازگردانیم.

علی جهانگیری با اشاره به شهرک دامپروری مرند اظهار داشت: این شهرک دامپروری از دهه ۷۰ شناسایی شده اما تاکنون بلااستفاده مانده است اما سرمایه گذار جدیدی اعلام آمادگی کرده و تلاش می‌کنیم با راه اندازی و احداث این شهرک، در جهت افزایش اشتغال زایی مرند گام برداریم.

وی همچنین ابراز داشت: کارخانه تبریز کف نیز که به تازگی بعد از چند سال تعطیلی، شروع به کار کرده، نیاز به نوسازی دارد که از این کارخانه حمایت خواهیم کرد تا از این طریق ضمن افزایش تنوع تولید، در افزایش میزان اشتغال نیز مؤثر باشد.

معاون استاندار آذربایجان شرقی همچنین با اشاره به ظرفیت بلااستفاده زمین زراعی منابع طبیعی گفت: تلاش می‌کنیم این زمین زراعی چند صد هکتاری مورد بهره برداری قرار بگیرد تا از این فرصت در جهت ایجاد شغل استفاده کنیم.

  • نوشته شده
  • در سه شنبه 12 شهريور 1398
  • توسط کاربر روابط عمومی مرند