جمعه 24 آبان 1398 17 ربيع الأول 1441 15 نوامبر 2019
تاریخ : شنبه 9 شهريور 1398
کد 96

معاون استاندار آذربایجان شرقی: کرامت مردم در جمهوری اسلامی ایران حفظ شود

معاون استاندار آذربایجان شرقی: کرامت مردم در جمهوری اسلامی ایران حفظ شود

داود گرشاسبی،در پیش از خطبه های نماز جمعه مرند به مناسبت هفته دولت ابراز داشت: وجود جمعیت، سرزمین برای تشکیل حکومت و بیرق برای یک حاکمیت، عناصر تشکیل دهنده دولت است که باید با هم در ارتباط باشند.

وی افزود: اگر تعهد طرفین در بین دولت و مردم شکل بگیرد کارکرد دولت به نحو احسن انجام می گیرد، در غیر این صورت ناکارکردی دولت، ایجاد بحران خواهد کرد.

فرماندار ویژه مرند با اشاره به اهمیت نظام بین الملل در ارتباط با دولت ها خاطرنشان کرد: دولت هایی که تعادل در ارتباط دارند، براساس حق و تکلیف با هم در ارتباط هستند اما دولت هایی که ضعیف و یا قوی هستند، براساس میزان قدرت شان با هم در تعامل خواهند بود.

گرشاسبی با اشاره به نظر متقدمین و فلاسفه در داشتن یا نداشتن حق مردم یا حاکمیت اظهار داشت: رابطه حقوقی بین مردم و حاکمیت براساس آموزه های دینی، دوسویه و متقابل است.

معاون استاندار آذربایجان شرقی تاکید کرد: اگر مردم و دولت به تکالیف خود عمل کنند، مدینه فاضله شکل گرفته و انسان ها سعادتمند خواهند شد، و اگر قصوری صورت بگیرد، جامعه دچار اختلاف و بحران می شود.

وی همچنین با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران براساس ارزش های الهی، کرامت مردم و رهبر دینی شکل گرفته است، اظهار داشت: مساله غدیر خم نیز براساس این اصول صورت گرفت، امروز با توجه به شرایط کشور و نظام بین المللی، دشمن درصدد ایجاد ضربه به این دیدگاه است.

فرماندار ویژه مرند افزود: اگر جریان غدیر خم از نظر محتوا و بستر تاریخی تحلیل شود، مساله بارز بحث رهبری دینی است و خداوند آیه ۳ سوره مائده را در قبال اتمام نعمت دین نازل کرد.

گرشاسبی تاکید کرد: در نظام جمهوری اسلامی ایران باید حافظ روابط مبتنی بر ارزش های الهی و کرامت مردم بوده و از رهبری دینی تبعیت کنیم.

معاون استاندار آذربایجان شرقی در بخش دیگری با گزارش عملکرد مدیران شهرستان مرند اظهار داشت: ۱۳۱ پروژه در طول یکسال گذشته در شهرستان مرند اجرایی شده و ۱۵۸ میلیارد تومان در این حوزه ها به جز در بخش خصوصی سرمایه گذاری شده است.

وی افزود: در حوزه واحد تولیدی مرغ تخم گذار ۳۶ میلیارد تومان توسط بخش خصوصی و ۲ هزار یورو توسط دولت هزینه شده است.

فرماندار ویژه مرند گفت: طرح شبکه پایاب سد زنوز در ۵۰۰ هکتار با اعتباری بالغ بر ۲ میلیارد ریال اجرایی شده است.

گرشاسبی بهره برداری از مراکز خدمات درمانی را از دیگر پروژه های افتتاح شده دانست و ابراز داشت: ۵ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان پروژه در این حوزه افتتاح شده و یا در مرحله احداث است.

معاون استاندار آذربایجان شرقی در ادامه تصریح کرد: امسال در استان آذربایجان شرقی ۳ جایگاه سوخت نفت و گاز و بنزین افتتاح شده که ۲ مورد آن با اعتباری بالغ بر ۱۱ میلیارد تومان در شهرستان مرند احداث شده است.

وی با ارائه عملکرد صورت گرفته در حوزه عمران شهری گفت: شهرداری مرند ۹ میلیارد تومان پروژه را در حوزه عمران شهری افتتاح کرده است.

گفتنی است، پیش از خطبه های نماز جمعه مرند، میز خدمت با حضور فرماندار ویژه مرند و مسئولان دستگاه های اداری شهرستان مرند با هدف دیدار چهره به چهره و حل مشکلات مردم برپا شده بود.

  • نوشته شده
  • در شنبه 9 شهريور 1398
  • توسط کاربر روابط عمومی مرند