پرتال استانداری آذربایجان شرقی
تاریخ : دوشنبه 7 مرداد 1398
کد 89

دستگاه های مسوول بر سرویس مدارس نظارت کنند

دستگاه های مسوول بر سرویس مدارس نظارت کنند

فرماندار شهرستان ویژه مرند گفت: کنترل بر سلامت کامل رانندگان برای بکارگیری در سرویس حمل و نقل دانش آموزان مدارس ضروری بوده و دستگاه های مسوول از جمله راهنمایی و رانندگی، نیروی انتظامی و آموزش و پرورش باید نظارت جدی بر این خدمات داشته باشند.

داود گرشاسبی در جلسه بررسی وضعیت سرویس مدارس شهرستان هدف از برگزاری این جلسه ساماندهی بهتر و منظم تر سرویس مدارس و جلوگیری از مشکلات عدم رعایت قانون در بین رانندگان و تعهد شرکتها بیان کرد.

معاون استاندار آذربایجان شرقی بیان داشت: امنیت جانی دانش آموزان و آرامش والدین در راس همه امور قرار دارد و همه ما در قبال آنها مسئول هستیم و با همکاری و همدلی تمام نهادهای ذیربط جهت بهتر انجام دادن این برنامه تلاشی مضاعف داشته باشیم.

وی ادامه داد: با برنامه ریزی دقیق و تعهد شرکتهای مورد قرارداد دغدغه والدین کمتر و با اعتماد به شرکتها در این خصوص همکاری لازم صورت خواهد پذیرفت.

فرماندار شهرستان ویژه مرند ادامه داد: افرادی که برای سرویس مدارس به کارگیری می شوند باید صلاحیت لازم را داشته باشند و از طریق مراجع ذیربط صلاحیت رانندگان مورد تائید قرار گیرد در غیر اینصورت از بکار گیری راننده خودداری شود.

معاون استاندار آذربایجان شرقی افزود: آموزش و پرورش مدیران مدارس را ملزم به کنترل سرویس های مدارس نماید و با شرکتهای معتبر نسبت به عقد قرارداد اقدام نماید.

گرشاسبی در ادامه سخنان خود با اشاره به آمار استفاده از سرویس مدارس افزود: در سال تحصیلی ۹۷-۹۸ با وجود تعداد۴۱۸راننده سرویس مدارس ، تعداد ۱۷۵۳ دانش آموز از سرویس مدارس استفاده کرده اند که نسبت به سال قبل ۲۶ درصد افزایش پیدا کرده است.

 

  • نوشته شده
  • در دوشنبه 7 مرداد 1398
  • توسط کاربر روابط عمومی مرند