پرتال استانداری آذربایجان شرقی
تاریخ : چهارشنبه 2 مرداد 1398
کد 88

شهرستان مرند می تواند بورس زردآلو در کشور باشد

شهرستان مرند می تواند بورس زردآلو در کشور باشد

معاون اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی مرند را دارای پتانسیل تبدیل شدن به یک برند بین المللی در زمینه تولید و صادرات زردآلو دانست.
دکتر علی جهانگیری معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری آذربایجان شرقی در نخستین جشنواره زردآلوی شهرستان مرند که در محل کاروانسرای عباسی یام برگزار شد با اشاره به سال رونق تولید گفت: امسال از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال رونق تولید نامگذاری شده و برگزاری چنین جشنواره هایی در واقع تشکر از زحمات تولیدکنندگان است.
وی افزود: طبق آمار 20 درصد تولید زردآلوی کشور در استان آذربایجان شرقی به‌ویژه در شهرستان مرند تولید می‌شود که فرصتی برای تبدیل‌شدن به قطب اقتصادی تولید زردآلو در کشور است.
دکتر جهانگیری بیان داشت: شهرستان مرند می‌تواند بورس زردآلو هم در حوزه تولید و تجارت در استان و حتی کشور باشد.
وی با اشاره به شرایط تحریم کشور بیان داشت: در سال تولید و شرایط خاص تحریم کشور همگی باید در صف اول حمایت از تولید و تولیدکننده باشیم که وظیفه مسئولین در این قبال بیشتر است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری آذربایجان شرقی با اشاره به برگزاری چنین جشنوارهایی بیان داشت: برگزاری جشنواره‌ها بستری برای حمایت از تولید و تولیدکننده باشد که فرصتی برای جذب سرمایه‌گذار و معرفی بهتر ظرفیت‌ها و پتانسیل های شهرستان است.
 
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 2 مرداد 1398
  • توسط کاربر روابط عمومی مرند