سه شنبه 17 تير 1399 15 ذو القعدة 1441 7 ژوئیه 2020
تاریخ : سه شنبه 28 خرداد 1398
کد 75

شرکت‌های دانش بنیان در حوزه کشاورزی فعال شوند

شرکت‌های دانش بنیان در حوزه کشاورزی فعال شوند

معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مرند در مراسم گرامیداشت روز جهاد کشاورزی و تجلیل از کشاورزان نمونه شهرستان مرند اظهار داشت: در مسیر چهل ساله انقلاب در زمینه جهاد کشاورزی پیشرفتهای فراوانی داشته ایم بطوریکه بالای ۱۰ میلیون تن گندم تولید می کنیم ،اصلاح الگوی کشت داریم، الگوی مصرف داریم که خود نشانگر پیشرفت و تلاش جدی در زمینه جهاد کشاورزی است .

وی افزود: باید ذهنیت و عینیت را همگام و هم مسیر کنیم و از تخصص و تجارب کشاورزان و مهندسان  استفاده کنیم .

فرماندار شهرستان ویژه مرند نیز با بیان اینکه کشاورزی و تولید ما اوایل انقلاب بصورت سنتی و برای معیشت بود، اظهار داشت: اکنون با توجه به سیاست‌های تدوین شده و اصلاح الگوی کشت و مصرف آب، کشاورزی ما مبتنی بر اقتصاد و سودآوری است.
داود گرشاسبی با اشاره به زمین‌های مجهز به آبیاری تحت فشار در شهرستان مرند گفت: مسؤولان مربوط باید در راستای افزایش استفاده کشاورزان از آبیاری‌های نوین تلاش کنند.

معاون استاندار آذربایجان شرقی عنوان داشت: ۱۹۰ میلیون متر مکعب آب شهرستان به صورت آبیاری غربالی استفاده می شود که باید اصلاح شود .
گرشاسبی تاکید کرد: برای رسیدن به توسعه باید از تکنولوژی‌های نوین و تجارب کشاورزان نمونه استفاده کرده و دنبال ارزش افزوده باشیم.
وی افزود: لازم است برای افزایش ارزش افزوده به سمت سیستم‌های نوین در کشاورزی حرکت کرده و شرکت‌های دانش بنیان را در این حوزه فعال کنیم.

  • نوشته شده
  • در سه شنبه 28 خرداد 1398
  • توسط کاربر روابط عمومی مرند