سه شنبه 17 تير 1399 15 ذو القعدة 1441 7 ژوئیه 2020
تاریخ : سه شنبه 21 خرداد 1398
کد 71

معاون استاندار آذربایجان شرقی در جلسه کارگروه کشاورزی :کشاورزی پایه‌ای از استقلال و جز عناصر اقتصاد مقاومتی در کشور است

معاون استاندار آذربایجان شرقی در جلسه کارگروه کشاورزی :کشاورزی پایه‌ای از استقلال و جز عناصر اقتصاد مقاومتی در کشور است

معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مرند در جلسه کارگروه کشاورزی با اشاره به بحران آب در دشت مرند گفت: دشت مرند در بحران آب است و اولویت اصلی حفظ آب می‌باشد و با توجه به فصل کشت باید مصرف آب در حوزه کشاورزی را کنترل کنیم .

وی با اشاره به استفاده از روش‌های نوین آبیاری در کشاورزی گفت: باید کشاورزان را به سمت آبیاری نوین و اصلاح الگوی کشت هدایت کنیم و در این زمینه جهاد کشاورزی نسبت به آگاه سازی و برگزاری دوره‌های آموزشی اقدام نماید.

فرماندار ویژه شهرستان مرند تاکید کرد: کشاورزی پایه‌ای از استقلال را تأمین می‌کند و جز عناصر اقتصاد مقاومتی در کشور است.

وی افزود: توجه بیشتر به حوزه آب، زمین و کشاورزی و هدایت در راستای اصلاح امورات و آگاه سازی از استفاده نمودن از روشهای علمی کشاورزی باید جز برنامه‌های جهاد کشاورزی باشد.

معاون استاندار آذربایجان شرقی در ادامه با اشاره به تدوین سند جامع برای کشاورزی شهرستان بیان داشت: برنامه و سندی برای صنایع تبدیلی و صنایع تکمیلی و تولید محصورلات کشاورزی جهت توسعه این بخش مهم باید تدوین شده و براساس آن حرکت کنیم.

گرشاسبی افزود: شناسنامه نیاز مندیها در شهرستان منطبق با محصولات کشاورزی تولید شود.

فرماندار شهرستان ویژه مرند ادامه داد: ارتباط بیشتر با کشاورزان و روستائیان و تدوین برنامه متناسب با روستا، اعطای بسته‌های حمایتی و تشویقی برای کشاورزان ایجاد شود تا بتوان ضمن حمایت از کشاورزان بتوان آنها را به سمت و سوی کشاورزی نوین هدایت کرد.

وی با اشاره به کاشت محصول کلزا گفت: کلزا جز مهم در شهرستان است و باید برای کاشت این محصول و آبیاری آن توجه ویژه‌ای اهتمام گردد.

معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مرند با تاکید بر هدایت کشاورزان به سوی استفاده از روشهای نوین گفت: سیستم سنتی را به سیستم نوین و علمی تعریف کنیم و با برنامه و هدف گام برداریم تا در آینده تغییر رویکرد را شاهد باشیم.

فرماندار شهرستان ویژه مرند با اشاره به توسعه صندوق بیمه کشاورزی گفت: صندوق بیمه کشاورزی باید در جهت حمایت از کشاورزان احیاء شود و این صندوق در زمان و شرایط بحرانی باید از کشاورزان حمایت جدی داشته باشد.

  • نوشته شده
  • در سه شنبه 21 خرداد 1398
  • توسط کاربر روابط عمومی مرند