سه شنبه 17 تير 1399 15 ذو القعدة 1441 7 ژوئیه 2020
تاریخ : پنجشنبه 2 خرداد 1398
کد 69

معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مرند در جلسه بررسی مسائل و مشکلات روستای النجق : روسای ادارات نگاه ممنوعیتی به موضوعات نداشته باشند

معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مرند در جلسه بررسی مسائل و مشکلات روستای النجق : روسای ادارات نگاه ممنوعیتی به موضوعات نداشته باشند

جلسه ای با محوریت بررسی مسائل و مشکلات روستای النجق به ریاست معاون استاندار آذربایجان شرقی و با حضور آیت اله محمد تقی پور محمدی عضو مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه مراغه ، سلطانی مدیر کل راه و شهر سازی استان و سایر روسای ادارات برگزار شد . گرشاسبی در این دیدار بعد از بررسی مسائل و مشکلات گفت: روسای محترم ادارات در حد توان و امکانات خود مشکلات را برطرف کنند .
 

وی افزود: روسای ادارات نگاه ممنوعیتی به موضوعات نداشته باشند  و راه و روشی و شیوه برای حل مشکلات برطرف کنند.

نماینده عالی دولت در شهرستان حس واحد و اتحاد و همدلی عامل توسعه است و می توان مشکلات را برطرف کرد .

فرماندار ویژه مرند در ادامه سخنان خود با اشاره به ظرفیت های بالای روستا های شهرستان گفت: روستا های شهرستان دارای ظرفیت ها و پتانسیل های فراوانی هستند که زمینه خوبی برای رشد وتوسعه دارند که از جمله روستای النجق می باشد و این روستا ضمن برخورداری از طبیعت زیبای خود در مسیر تردد به سمت مرکز استان می باشد که فرصت مناسبی برای توسعه دارد .

وی ادامه داد : ذهنیت و افکار عمومی روستا را باید نسبت به خواسته تغییر داد تا بتوان به رشد کالبدی دست پیدا کرد و باید بستر لازم برای ایجاد تغییر و تحول را فراهم کرد .

وی افزود: فرصت های زیادی در روستا ها وجود دارد که باید به ثروت تبدیل شود .

گرشاسبی بیان داشت: انباشت تجربه و انباشت امکانات و تجهیزات وجود دارد که این دو عامل با همدیگر می تواند زمینه را برای تغییر و تحول در شهر و روستا ها ایجاد کرد .

معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مرند در ادامه با اشاره به تغییر در الگوی مصرف آب افزود: مرند  از سفره های زیر زمینی آّب را تغذیه میکند که از ظرفیت ۳۰۰ متری  ، برداشت آب به ۲۸۰ متر رسیده است که خود تهدیدی برای آب شهرستان است .

وی گفت:  از ۴۷ هزار هکتار اراضی شهرستان تنها ۲ هزار هکتار به صورت قطره ای آبیاری می شوند و بقیه به صورت غرقابی  که باید نسبت به تغییر این روش فرهنگ سازی و کار اساسی انجام داد.

  • نوشته شده
  • در پنجشنبه 2 خرداد 1398
  • توسط کاربر روابط عمومی مرند