پرتال استانداری آذربایجان شرقی
تاریخ : دوشنبه 2 ارديبهشت 1398
کد 57

گرشاسبی معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مرند در دیدار با مرندیان مقیم تبریز :وحدت و تعامل مبنای اساسی توسعه است

گرشاسبی معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مرند در دیدار با مرندیان مقیم تبریز :وحدت و تعامل مبنای اساسی توسعه است

گرشاسبی معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مرند در دیدار صمیمی با مرندیان مقیم تبریز بیان داشت: توسعه بر بستر آرامش است و هیچ جامعه ای با جنگ و جدل به توسعه و پیشرفت نرسیده است . وی با اشاره به آماده سازی ذهنی برای ایجاد توسعه افزود: باید حوزه ذهنی را تقویت کنیم و اگر بخواهیم اقدام و عملی را انجام دهیم باید اول زمینه ذهنی را آماده کنیم .

گرشاسبی معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مرند در دیدار صمیمی با مرندیان مقیم تبریز بیان داشت: توسعه بر بستر آرامش است و هیچ جامعه ای با جنگ و جدل به توسعه و پیشرفت نرسیده است .

وی با اشاره به آماده سازی ذهنی برای ایجاد توسعه افزود: باید حوزه ذهنی را تقویت کنیم و اگر بخواهیم اقدام و عملی را انجام دهیم باید اول زمینه ذهنی را آماده کنیم .

گرشاسبی با اشاره به پتانسیل ها و ظرفیت ها شهرستان مرند بیان داشت:شهرستان مرند دارای ظرفیت ها و پتانسیل های فراوانی از جمله نیروی فعال و پویا ، معادن غنی ، آب و هوا مساعد ، ظرفیت های متاسب برای کشاورزی از جمله در پسته و زعفران ، صنعت و.. زمینه توسعه را دارد ولی علت آنکه هنوز به توسعه نرسیده است را باید شناسایی شود .

وی گفت: وحدت و تعامل مبنای اساسی توسعه است .

فرماندار ویژه مرند در ادامه سخنان خود با اشاره به استفاده از ظرفیت نخبگان عنوان داشت: ما بین نخبگان مرند اجماع وجود ندارد  که باعث پراکندگی می شود  و متاسفانه ما بین نخبگان و توده مردم ارتباطی وجود ندارد که این خود ضعف بزرگی است .

وی افزود: سیستم اداری باید  حلقه واصل بین نخبگان و مردم باشد  و تلاش کند تا از فکر و ایده نخبگان در جهت توسعه و پیشرفت شهرستان استفاده شود .

معاون استاندار آذربایجان شرقی بیان داشت: شهرستان مرند لایق بهترینهاست و مستحق وضع موجود نیست چرا که جز شهرستان های برتر در کشور است .

نماینده عالی دولت در شهرستان با اشاره به تلاش جمعی برای شناسایی فرصت ها و موانع موجود گفت: دعوت از سرمایه گذاران ، شناسایی فرصت ها و موانع موجود و ارائه راهکار های لازم در تمام جوانب و حوزه ها می تواند گامی در جهت توسعه شهرستان باشد .

وی  در ادامه با اشاره به اقدامات صورت گرفته در شهرستان بیان داشت : بیمارستان ۳۰۴ تختخوابی مرند بعد از تلاش های فراوان جمعی ، به نتیجه رسیده و در آینده نزدیک شروع عملیاتی خواهد داشت .

وی با اشاره به ورزشگاه نیمه کار مرند گفت: مشکل سند ورزشگاه نیمه کاره پنج هزار نفری مرند برطرف شده و در آینده شاهد روند فعالیتی ساخت آن خواهیم بود .

وی درادامه با اشاره به رفع مشکلات واحد های تولیدی گفت: تلاش های زیادی برای رفع مشکلات و موانع بر سر راه تولید در شهرستان شده و باید خود مردم هم برای پویایی و فعال بودن آن همت کنند .

وی گفت: نزدیک به ۱۱ میلیون یورو سرمایه گذاری ارزی در شهرستان برای صنایع خاک چینی در جهت احداث صنایع تبدیلی صورت گرفته  که خود عامل توسعه برای شهرستان است .

فرماندار ویژه مرند در ادامه سخنان خود با اشاره به حوزه راه های ارتباطی شهرستان گفت: ۲۰ کیلومتر از مسیر مرند به جلفا و ۱۳ کیلومتر از مسیر مرند به خوی به زیر بار ترافیک رفته و ۷ کیلومتر باقی مانده از مسیر مرند به خوی در دست اقدام توسط پیمانکار پروژه است .

وی با اشاره به صنعت چوب مرند گفت: در زمینه صنایع چوبی و مبل که خود برندی برای شهرستان است و پنج هزار نفر به صورت مستقیم در این صنعت فعال هستند  که در اقتصاد شهر سهم بسزایی دارد و باید این صنعت بیشتر توسعه داده شود .

وی در ادامه در جمع مرندیان مقیم تبریز با اشاره به روند فعالیت پروژه جواهر گفت: بیش از ۴۰ بار برای رفع این مشکل با مسئولان کشوری و استانی و در داخل شهرستان جلساتی در جهت رفع این مشکل برگزار شده و حل مشکل روند پیچید ه ای است که توانسته ایم بخشی از آن را برطرف کنیم و نیمه باقی مانده پروژه جواهر به دست پیمانکار در حال مسقف سازی است.

گرشاسبی نماینده عالی دولت در شهرستان ابراز داشت: تمام تلاش ایجاد تحولات و حل مسائل و مشکلات مرند و تثبیت وضع موجود مرند در جهت ایجاد تحولات است و در این زمینه به همکاری مردم نیازمندیم .

معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مرند در آخر بیان داشت: امیدوارم با تعامل و هم افزایی و وحدت بیشتر بتوانیم با همت مردم در جهت توسعه ، پیشرفت و عمران شهرستان مرند گامهای اساسی برداریم .

شایان ذکر است این دیدار در محل مجمع مرندیان مقیم تبریز در تبریز برگزار شد .

  • نوشته شده
  • در دوشنبه 2 ارديبهشت 1398
  • توسط کاربر روابط عمومی مرند