پرتال استانداری آذربایجان شرقی
تاریخ : شنبه 24 فروردين 1398
کد 55

معاون استاندار آذربایجان شرقی در جلسه تعامل و توسعه شهرستان : تدوین شناسنامه از دارایی ها و توانمندی های شهرستان / مرند تنوع فرصت برای سرمایه گذاری است

معاون استاندار آذربایجان شرقی در جلسه تعامل و توسعه شهرستان : تدوین شناسنامه از دارایی ها و توانمندی های شهرستان / مرند تنوع فرصت برای سرمایه گذاری است

معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مرند در جلسه تعامل و توسعه گفت: امروز زمان رقابت و پویایی و تغییر نگرش نخبگان در جهت توسعه شهرستان است . وی افزود: گروههای مرجع تعامل و توسعه شهرستان باید تولید فکر و ایده در جهت هدایت نخبگان انجام دهند . وی گفت: توسعه مردم محور و نخبه محور است و وظیفه ما پمپاژ فکر به جامعه است و باید به سمت توسعه و اجرایی کردن آن قدم برداریم .

معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مرند در جلسه تعامل و توسعه گفت: امروز زمان رقابت  و پویایی و تغییر نگرش نخبگان در جهت توسعه شهرستان است .

وی افزود: گروههای مرجع تعامل و توسعه شهرستان باید تولید فکر و ایده در جهت هدایت نخبگان انجام دهند .

وی گفت: توسعه مردم محور و نخبه محور است و وظیفه ما پمپاژ فکر به جامعه است و باید به سمت توسعه و اجرایی کردن آن قدم برداریم .

فرماندار مرند بیان داشت:  ساختار اداری آماده و  همسو با نخبگان است و نیاز به همکاری در جهت توسعه شهرستان داریم و باید از ظرفیت نخبگان و فکر آنها در جهت توسعه استفاده کنیم .

وی ادامه داد: مرند باید ویژه باشد که آنهم تنها با ساختار اداری امکان پذیر نمی باشد و باید مردم با تعامل و همفکری و همکاری مسیر توسعه را هموار نمایند .

معاون استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه عرصه اقتصاد موضوع بسیار پیچیده ای است و هر کس بر آن ورود کند ایثار کرده است گفت: باید نگاه خود را به سرمایه گذار تغییر دهیم چرا که راه نجات شهرستان در وجود سرمایه گذار است .

وی در ادامه با اشاره به نیاز شهرستان برای داشتن برنامه ای جامع و کارشناسی در جهت رونق توسعه گفت: تدوین شناسنامه از دارایی ها و توانمندی های شهرستان برای برنامه ریزی  و ورود بهتر به توسعه و داشتن نقطه اشتراک از ضروریات است .

گرشاسبی افزود: نقاط قوت، نقاط ضعف، موانع وسایر موارد  جهت برنامه ریزی و شناخت بهتر فرصت ها شناسایی و احصاء شود.

وی گفت: دبیر خانه مجمع تعامل و توسعه شهرستان انسجام داده شود ، تولید فکر کرده و برنامه ریزی برای توسعه صورت گیرد .

معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مرند در ادامه با اشاره به تغییر ذهنیت برای توسعه گفت: باید ذهنیت خود را نسبت به توسعه تغییر دهیم و نگاه منفی و سلبی را به نگاه حمایتی تبدیل کنیم .

وی بیان داشت: همه باید در کنار هم از فکر و ایده نخبگان استفاده کنیم و باز خورد تولید فکر نخبگان را در جامعه نشان دهیم .

فرماندار مرند عنوان داشت : باید به درک مشترک با سرمایه گذار برسیم و در جهت جذب سرمایه گذار و توسعه شهرستان قدم برداریم و همه باید تسهیل گر باشیم .

وی گفت: باید نوع رفتار ساختار اداری با سرمایه گذار برطرف شود و به جد از سرمایه گذار حمایت کنیم .

وی افزود: مردم را به سمت توسعه هدایت کنیم و در جهت جلب مردم به سمت توسعه تلاش کنیم و از سیاست تشویقی برای جذب سرمایه گذار استفاده کنیم .

گرشاسبی در ادامه با اشاره به پتانسیل ها موجود در شهرستان مرند ابراز داشت: مرند تنوع فرصت برای سرمایه گذاری است .

معاون استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به نقش اصلی مردم در تحقق این امر بیان داشت: باید در مردم تغییر رویکرد ایجاد شود و مردم را با خود همسو کنیم و انسجام ذهنی را به انسجام عملی تبدیل کنیم .

معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مرند با اشاره به بررسی موانع و مشکلات در برخی از حوزه ها ادامه داد : کارگروه های جدا گانه ای برای حوزه های مختلف در جهت رفع موانع و مشکلات و ایجاد بستر لازم برای ورود سرمایه گذار  از جمله در حوزه مبل ، خشکبار و … تشکیل شود .

گرشاسبی در آخر سخنان خود گفت: باید توان مدیریتی را بالا ببریم و به صورت انحصاری به موضوعات نگاه نکنیم و در فکر خود تغییرات ایجاد کنیم تا بتوانیم زنجیره توسعه شهرستان را تکمیل کنیم .

  • نوشته شده
  • در شنبه 24 فروردين 1398
  • توسط کاربر روابط عمومی مرند