پرتال استانداری آذربایجان شرقی
تاریخ : پنجشنبه 22 فروردين 1398
کد 53

گرشاسبی معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مرند در جلسه کارگروه آرد ونان: نانوایان به کیفیت نان و نحوه پخت و توزیع آن در بین مردم باید توجه ویژه‌ای داشته باشند

گرشاسبی معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مرند در جلسه کارگروه آرد ونان: نانوایان به کیفیت نان و نحوه پخت و توزیع آن در بین مردم باید توجه ویژه‌ای داشته باشند

گرشاسبی معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مرند در جلسه کارگروه آرد ونان گفت: نانوایان به کیفیت نان و نحوه پخت و توزیع آن در بین مردم باید توجه ویژه‌ای داشته باشند. وی افزود: دولت سوبسید یارانه آرد ارائه می دهد تا مردم مشکل نداشته باشند و نباید افراد ذیربط از این خدمات دولت سو ء استفاده کنند .

گرشاسبی معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مرند در جلسه کارگروه آرد ونان گفت: نانوایان به کیفیت نان و نحوه پخت و توزیع آن در بین مردم باید توجه ویژه‌ای داشته باشند.

وی افزود: دولت سوبسید یارانه آرد ارائه می دهد  تا مردم مشکل نداشته باشند و نباید افراد ذیربط از این خدمات دولت سو ء استفاده کنند .

فرماندار مرند با تاکید بر کنترل بیشتر نانوائیها افزود: بازرسی از نانوایی ها افزایش یابد و کوتاهی در امر خدمات رسانی بهتر به مردم قابل قبول نیست .

وی بیان داشت: فعالیت رانندگان حمل آرد به صورت منسجم و از طرف دستگاه ذیربط صورت گیرد تا مشکل توزیع آرد در شهرستان بر طرف شود.

نماینده عالی دولت در شهرستان با اشاره به حمل نان به سایر شهر ها گفت: متاسفانه عده ای از افراد نان که سهمیه شهرستان است را در سایر شهر ها توزیع می کنند که این کار توسط نیروی انتظامی کنترل شود .

وی با اشاره به عدم پخت آرد سهمیه توسط برخی از نانوایان گفت: نانوایی ها ی که نسبت به پخت سهمیه آرد موجود خود اقدام نکنند پروانه کسب آنها ابطال خواهد شد  و تایم کاری نانواییها بر حسب رفاه مردم تنظیم شود .

وی با اشاره به کنترل کیفیت پخت نان بیان داشت: نان از لحاظ بهداشتی و عدم بکار گیری افزودنیهای غیر مجاز توسط دستگاه های ذیربط بیشتر کنترل شود و در صورت مشاهده با نانوایی متخلف برخورد قانونی صورت گرفته و پروانه کسب آن ابطال گردد.

فرماندار مرند ادامه داد :در بازرسی ها بر نوع آرد موجود در نانوایی توجه شود و تاکید شود نانوا ها از آرد مخصوص نان  نوع خود استفاده نمایند .

معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مرند در آخر بر ساماندهی واحد های نانوایی فاقد پروانه تاکید کرد و افزود : یکپارچه سازی در پخت نانوایی ها صورت گیرد به طوریکه در صبح به صورت آزاد پز و در عصر به صورت یارانه ای پخت نکند .

  • نوشته شده
  • در پنجشنبه 22 فروردين 1398
  • توسط کاربر روابط عمومی مرند