شنبه 2 شهريور 1398 22 ذو الحجة 1440 24 اوت 2019
تاریخ : يکشنبه 14 بهمن 1397
کد 39

معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مرند : از نگاه سنتی به بحث کتابخوانی خارج شویم

معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مرند : از نگاه سنتی به بحث کتابخوانی خارج شویم

معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مرند در جلسه کتابخانه های عمومی با اشاره به اینکه در جهت توسعه کتابخوانی باید تغییر رویکرد دهیم، اظهار داشت: ضروری است از نگاه سنتی به بحث کتابخوانی خارج شویم و در این راستا اولین قدم را باید خود مدیران کتابخانه ها بردارند. گرشاسبی به شعار «هر موبایل یک کتابخانه» اشاره کرد و افزود: ما باید از فضاهای واقعی و مجازی به نحو احسن استفاده کرده و فرهنگ کتابخوانی را از مکان محور بودن به سمت فضای مجازی ببریم.
معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مرند در جلسه کتابخانه های عمومی با اشاره به اینکه در جهت توسعه کتابخوانی باید تغییر رویکرد دهیم، اظهار داشت: ضروری است از نگاه سنتی به بحث کتابخوانی خارج شویم و در این راستا اولین قدم را باید خود مدیران کتابخانه ها بردارند.
گرشاسبی به شعار «هر موبایل یک کتابخانه» اشاره کرد و افزود: ما باید از فضاهای واقعی و مجازی به نحو احسن استفاده کرده و فرهنگ کتابخوانی را از مکان محور بودن به سمت فضای مجازی ببریم.
وی اضافه کرد: می توان برای تربیت نسل کتابخوان و ترویج فرهنگ مطالعه از شیوه های جدید و بروز مبتنی بر تکنولوژی و فضای مجازی بهره برد.
وی فضای مجازی را همچون شمشیر دو لبه بیان کرد و گفت: مدیران دستگاه های مرتبط با کتاب و کتابخوانی باید با تولید محتوا در فضای مجازی و رفتار اصلاحی در جهت توسعه فرهنگ مطالعه عمل کنند.
گرشاسبی از دپوی کتاب در کتابخانه ها انتقاد کرد و افزود: مسوولین کتابخانه ها بجای توجه به تنوع و افزایش تعداد کتابها، باید به فکر میزان استقبال مردم از کتاب و افزایش آن باشند.
وی از مسوولین مربوط خواست هرچه سریعتر نسبت به مکان یابی در محلات هدف بازآفرینی شهری در مرند جهت احداث کتابخانه اقدام کنند.
فرماندار مرند همچنین با اشاره به لزوم تدوین سند توسعه کتابخوانی در شهرستان اظهار داشت: فعالین در عرصه کتاب و کتابخوانی باید در این زمینه راهکار ارائه داده و با برنامه ریزی و فکر جدید عمل کنند.
گرشاسبی در ادامه در خصوص دیوارکشی محدوده کتابخانه عمومی شهر نیز گفت: ضروری است تا شهرداری اقدامات لازم را جهت مشخص کردن محدوده کتابخانه پارک شهر انجام داده و آن را از پارک جدا کند.
وی با اشاره به لزوم تغییر محل شهربازی در پارک شهر خاطرنشان کرد: توسعه پارک باید بر طبق شرایط کتابخانه و کار کارشناسی انجام و از رفتارهای مزاحم در اطراف کتابخانه جلوگیری شود.
  • نوشته شده
  • در يکشنبه 14 بهمن 1397
  • توسط کاربر روابط عمومی مرند