سه شنبه 23 مهر 1398 15 صفر 1441 15 اکتبر 2019
تاریخ : چهارشنبه 19 دي 1397
کد 31

معاون استاندار آذربایجان شرقی : مدیریت بحران باید محله محور باشد

معاون استاندار آذربایجان شرقی : مدیریت بحران باید محله محور باشد

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مرند در جلسه مدیریت بحران شهرستان با تاکید بر همکاری کلیه دستگاه های اجرایی در مدیریت بحران اشاره نمودند که مدیریت بحران باید محله محور باشد . وی افزود: باید در آموزشهای مقابله با بحران تغییر نگرش ایجاد کرد چرا که در زلزله زاهدان دانش آموزان که زیر میز پناه گرفته بودند در اثر آتش سوزی جانشان را از دست دادند لذا ضروری است در آموزشهای بحران تجدید نظر شود.

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مرند در جلسه مدیریت بحران شهرستان  با تاکید  بر همکاری کلیه دستگاه های اجرایی در مدیریت بحران اشاره نمودند که مدیریت بحران باید محله محور باشد .

وی افزود: باید در آموزشهای مقابله با بحران تغییر نگرش ایجاد کرد چرا که در زلزله زاهدان دانش آموزان که زیر میز پناه گرفته بودند  در اثر آتش سوزی جانشان را از دست دادند لذا ضروری است در آموزشهای بحران تجدید نظر شود.

فرماندار شهرستان ویژه مرند با بیان اینکه رویکرد «محله محوری»  برای مقابله با بحران سبب مشارکت بیشتر اهالی محله‌های مختلف در محدوده هر مدرسه برای مدیریت بحران می‌شود خاطرنشان کرد: با رویکرد محله محوری ساکنان محله‌ها نیز با نقاط خطر و مقابله با بحران آشنا و آموزش‌های لازم برای کاهش ریسک و خطرات را فرا می‌گیرند.

وی افزود: هنر مدیران در مواقع بحران این است که در بحران جاهای پنهان را ببیند و نگاه مدیر باید از بالا و در برگیرنده تمامی جوانب باشد .

وی تاکید کرد : در فصل زمستان همه دستگاه ها آمادگی کامل و وافر از لحاظ امکانات و نیرو برای خدمات رسانی بهتر داشته باشند .

معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مرند گفت: بدون داشتن نگاه جزیره ای در هنگام بحران ها ، تمامی دستگاه ها،  امکانات خود را در راستای حل مشکلات استفاده کنند.

گرشاسبی با اشاره به  در پیش بودن شرایط جوی نا مناسب در روز های آتی گفت: همه گروه‌های امدادی و دستگاه‌ها در زمینه کاهش بحران جاده ای همت کنند و اقدامات ویژه ای برای افزایش ایمنی تردد عابران پیاده در فصل سرما تدوین شود.

گرشاسبی معاون استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به ظرفیت بالای نهادهای مردم نهاد گفت: از ظرفیت  سمن ها و  NGU ها  در حل و آموزش مقابله با بحران استفاده شود و از ظرفیت سمن ها و نهاد ها ی مردم نهاد برای کمک و امداد رسانی کمک گرفت.

وی در ادامه با اشاره به برگزاری کنسرت ها در شهرستان بیان داشت : برگزاری مکان ها برگزاری کنسرت ها در شهرستان  از لحاظ ایمنی و رعایت استاندارد های لازم ( دربهای اضطرای – اطفا حریق) مورد بررسی کارشناسی قرار گیرد و در این زمینه از نظرات افراد متخصص از جمله آتش نشانی استفاده شود .

وی در ادامه با اشاره به رفتار و تعامل مثبت دستگاه ها  در زمان بحران بیان داشت: اقدامات در زمان بحران بایستی فرا بخشی بوده   و دستگاه ها در بحران علاوه بر حفظ تعامل  با تمام امکانات سریعا وارد عمل شوند و کار ها و کمک رسانی را اولویت بندی نموده و از کارکردن دستور االعمل که برای زمان عادی و برای کارهای روزمره تدوین شده است پر هیز نمایند.

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مرند همچنین از روسای ادارات خواست که با افراد نیازمند کمک و درمانده برخورد مناسب داشته باشند و اگر خدمتی انجام می دهند بایستی شان و شخصیت افراد درمانده مد نظر قرار گیرد .

وی همچنین از شهرداران و اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای خواست بررسی لازم برای استفاده از محلول به جای نمک پاشی به دلیل مضرات بیشتر صورت گیرد .

  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 19 دي 1397
  • توسط کاربر روابط عمومی مرند