پرتال استانداری آذربایجان شرقی
تاریخ : شنبه 5 مهر 1399
کد 181

معاون هماهنگی امور عمرانی فرماندار در جلسه کارگروه آب ،خاک و کشاورزی شهرستان:

با پیگیریهای فرمانداری شهرستان ممنوعیت کاشت درخت پالونیا در شهرستان برطرف شد

جلسه کارگروه آب ، خاک و کشاورزی شهرستان با حضور اعضا محترم به ریاست میکائیلی معاون هماهنگی امور عمرانی در محل اداره جهاد کشاورزی شهرستان برگزار شد.

میکائیلی  با اشاره به اهمیت موضوع کشاورزی در کشور بیان داشت: کشاورزی یک موضوع استراتژیکی است و به مباحث آن باید به صورت جدی توجه داشته و حمایت واقعی داشته باشیم تا بتوانیم به خود کفایی کامل برسیم.

وی با اشاره به رفع محدویت کاشت درخت پالونیا در شهرستان بیان داشت: با پیگیریهای فرمانداری شهرستان ، ممنوعیت کشت درخت پالونیا برطرف و به یک ظرفیت تبدیل شده و از متقاضیان کشت درخت پالونیا در شهرستان حمایت می کنیم.

معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری با اشاره به مشکلات سد های موجود در شهرستان بیان داشت: در زمینه  مشکلات سد شهید کلانتری که متاسفانه عدم آبگیری به موقع و عدم جلوگیری از برداشتهای بی رویه باعث مشکلات بسیاری شد و نباید این موضوع ادامه داشته باشد.

وی افزود: سد زنوز و بناب مرند مشکلاتی دارند که نیاز به تامین اعتبار است و در تلاش برای تامین اعتبار آن هستیم.

میکائیلی با اشاره به اینکه شهرستان مرند دارای ظرفیت و پتانسیل های بالایی است عنوان داشت: در خصوص محصولات پسته ، زعفران ، آفتابگردان ، بادام ، گل محمدی توانسته ایم به رتبه های بالایی برسیم که در سایه تلاش جهاد کشاورزی و بالاخص خود کشاورزان است که نشان از توانمندی شهرستانی دارد و می توانیم در سایر محصولات هم صاحب رتبه های برتر شویم.

وی در ادامه با اشاره به کم آبی موجود در شهرستان افزود: متاسفانه با کم شدن بارشها شاهد برداشت های بی رویه از چاهها هستیم که باعث افت آبهای زیر مینی می شود و جهاد کشاورزی با ترغیب وتشویق کشاورزان و حمایت واقعی از آنها به اصلاح الگوی کشت و آبیاری نوین می توان این مشکل را به حداقل رساند.

وی گفت: نصف اراضی کشاورزی آبی است و با ابلاغ کتبی به کشاورزان در مورد کم آبی و آگاه سازی برای آبیاری نوین اقدام شود.

وی افزود: با توجه به وسعت زمینهای کشاورزی نسبت به اراضی تغییر الگوی کشت کمتری داریم که نیاز به توجه دارد.

میکائیلی بیان داشت: متاسفانه ترغیب کشاورزان به بیمه محصولات کمتر شده که نیاز است این موضوع مورد بررسی قرار گیرد تانسبت به رفع مشکلات و کاستی ها و ترغیب کشاورزان اقدام شود.

  • نوشته شده
  • در شنبه 5 مهر 1399
  • توسط کاربر روابط عمومی مرند