پرتال استانداری آذربایجان شرقی
تاریخ : شنبه 5 مهر 1399
کد 179

معاون استاندار آذربایجان شرقی در بیست و ششمین جلسه ستاد مدیریت بیماری کرونا:

به طرف عادی انکاری حرکت نکنیم

معاون استاندار آذربایجان شرقی در بیست و ششمین جلسه ستاد مدیریت کرونا ضمن تقدیر از زحمات چندین ماهه کادر بهداشتی و درمانی بیان داشت: هدف مشترک ستاد مدیریت بیماری کرونا در شهرستان سلامتی مردم است. وی با اشاره به برگزاری مراسمات عزاداری در ایام ماه محرم گفت:از کلیه کسانی که در ایام ماه محرم مراسمات مذهبی را با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار نمودند نهایت تقدیر و تشکر را دارم.

وی در ادامه با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب مبنی بر تابعیت بر قوانین ستاد مدیریت کرونا کشور گفت: رهبر معظم انقلاب خود با توجه به شرایط موجود بیماری شخصا مراسمات را برگزار کردند و با رفتار خود بر ما الگو هستند چرا که به جان و سلامت مردم اهمیت قائل هستند و ما نیز به مصوبات ستاد ملی کرونا تمکین می کنیم.

وی افزود: زندگی را نمی توان مختل کرد ولی باید رفتار سازی کرده و با مصوبات ستاد و پروتکل های عینیت داده شود تا دچار بیماری نشویم.

معاون استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه روسای ادارات پروتکل های بهداشتی را بیشتر رعایت کنند افزود: ما مسئولیت اجتماعی داریم و روسای ادارات باید ضمن رعایت پروتکل های بهداشتی ،خود الگو سازی و رفتار سازی کنند و آنرا به سطح جامعه انتقال دهند.

فرماندار شهرستان ویژه مرند با مهم دانستن رعایت بهداشت فردی گفت: متاسفانه تعداد ۹۰۰ نفر در کل استان بستری داریم که آمار بالایی است و اکثرا از عدم رعایت بهداشت فردی دچار بیماری شده اند.

داود گرشاسبی با اشاره به اینکه گند زدایی سطوح کماکان ادامه داشته باشد افزود: در چند ماه گذشته به صورت مرتب سطوح شهر و ادارات و مراکز پر تردد گند زدایی می شدند که این کار باید دوباره انجام شود تا جلوی انتقال بیماری گرفته شود.

وی در ادامه سخنان خود با تذکر بر برخی ادارات تاکید کرد: ادارات باید در رعایت اصول بهداشتی بر همگان الگو باشند ولی متاسفانه دیده شده که برخی ادارات پروتکل های بهداشتی را رعایت نمی کنند که ضمن تذکر بر آنها در صورت مشاهد برخورد جدی صورت خواهد گرفت.

معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مرند در ادامه با بیان اینکه جایگاه های سوخت یکی از محل های شیوع بیماری است گفت: اکثر جایگاه های سوخت و جایگاه داران پروتکل های بهداشتی را کمتر رعایت می کنند و یا کوتاهی می کنندکه ضمن تذکر بر آنها باید نظارت بیشتری صورت گیرد.

وی افزود: به طرف عادی انکاری حرکت نکنیم چرا که متاسفانه به موج سوم ورود کرده ایم که همزمان با آغاز سرما و شروع بیماری آنفولانزا وضعیت بسیار خطرناک تر از قبل خواهد بود و لازم است مردم بیشتر اصول بهداشتی را رعایت کنند.

گرشاسبی با اشاره به عدم رعایت پروتکل های بهداشتی توسط برخی بانکها و نانوایی ها بیان داشت: ابلاغ مجدد بر رعایت پروتکل های بهداشتی به ادارات و صنوفی که پروتکل ها را رعایت نمی کنند داده شود و در صورت مشاهده رفتار قانونی صورت خواهد گرفت.

وی گفت: ما تابع تصمیمات ستاد ملی کرونا کشور هستیم و همکاری مردم در رعایت پروتکل های بهداشتی در ریشه کنی این بیماری بسیار امر مهمی است.

وی ضمن تقدیر از زحمات اصحاب رسانه شهرستان بیان داشت: رسانه ها و فضای مجازی در الگو سازی ، رفتار سازی و آگاهی بخشی به مردم بر رعایت پروتکل های بهداشتی توجه کنند.

  • نوشته شده
  • در شنبه 5 مهر 1399
  • توسط کاربر روابط عمومی مرند