پرتال استانداری آذربایجان شرقی
تاریخ : يکشنبه 26 مرداد 1399
کد 175

معاون استاندار آذربایجان شرقی : رسانه ها نقش مضاعفی در معرفی ظرفیت های شهرستان برای جذب سرمایه گذار دارند

داود گرشاسبی : رسانه‌ها باید نقش سازنده خود را ایفا کنند و سختی‌های شهرستان را به فرصتی برای توسعه تبدیل کنند.

به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری شهرستان ویژه مرند داوود گرشاسبی فرماندار ویژه مرند در نشست خبری با خبرنگاران که به مناسبت روز خبرنگار برگزار شد، تصریح کرد: انعکاس برخی اخبار برای شهرستان سازنده نیست خروجی چالش‌های خبری و رسانه‌ها نباید بازدارنده باشد. وی افزود: رسانه‌ها فضا را باید برای سرمایه‌گذاری آماده کرده و با دوراندیشی و آینده نگری فضا را مساعد کنند.

فرماندار ویژه مرند بر ضرورت مردم محوری توسعه تاکید کرد و گفت: نگاه عقلانی و انسجام بین مجموعه‌های شهرستان مرند باید به استان و کشور منعکس شود اما آمادگی ذهنی برای توسعه در شهرستان مرند وجود ندارد.

معاون استاندار آذربایجان شرقی تاکید کرد: رسانه‌ها باید نقش سازنده خود را ایفا کنند و سختی‌های شهرستان را به فرصتی برای توسعه تبدیل کنند.

گرشاسبی خبرنگاران را راهبر مسائل اجتماعی خواند و ابراز داشت: خبرنگاران و رسانه‌ها با ادبیات دوستی فاصله بین خبرنگاران و مدیران را کاهش دهند.

فرماندار ویژه مرند همچنین با اشاره به اهمیت تحقق شعار سال گفت: خبرنگاران در رفع موانع تولید مدیران را یاری کنند و بر همین اساس جایزه ویژه ای به خبرنگارانی که طرحی در جهت رفع موانع تولید ارائه دهند تعلق خواهد گرفت.

معاون استاندار آذربایجان‌شرقی در بخش دیگری با اشاره به فرا رسیدن ماه محرم عنوان کرد: احسان ماسک و لوازم بهداشتی در ماه محرم امسال بسیار اهمیت دارد و رسانه‌ها می‌توانند گلریزان کمک‌های مردمی را در ماه محرم در فضای مجازی راه‌اندازی کنند.

گرشاسبی افزود: مراسم عزاداری امسال باید عقلانی برگزار شود که این مسئله مستلزم فرهنگ سازی بوده و مردم، محور این کار هستند و رسانه‌ها نیز باید این رفتار را در بین مردم تشویق کنند.

راه انداری پارک لجستیک در مرند

معاون توسعه و برنامه ریزی فرمانداری ویژه مرند نیز در این جلسه گفت: گازرسانی شهرک شماره دو مرند در منطقه قرمزی قشلاق در حال انجام است که ۱۰۰ هکتار از این منطقه قابل واگذاری به سرمایه گذاران است.

مسعود شکرانی افزود: در شهرستان مرند ایجاد پارک لجستیک ضرورت دارد که چند سرمایه گذاری در این زمینه اعلام آمادگی کرده‌اند.

وی گفت: مزرعه نیروگاه خورشیدی در قرمزی قشلاق مرند نیز با حضور سرمایه‌گذاران راه اندازی می‌شود.

معاون فرمانداری ویژه مرند ابراز داشت: سرمایه‌گذاری در حوزه کشت و صنعت و صنایع تکمیلی و تبدیلی در شهرستان مرند در حال انجام است که با تحقق آن بیش از دو هزار فرصت شغلی ایجاد می‌شود.

شکرانی اظهار داشت: شهرک دامپروری یامچی هم به دنبال جذب سرمایه گذار دیگری است چرا که سرمایه‌گذار قبلی به دلیل عدم توان و تحقق وعده‌ها خلع ید شد.

  • نوشته شده
  • در يکشنبه 26 مرداد 1399
  • توسط کاربر روابط عمومی مرند