چهارشنبه 9 بهمن 1398 03 جمادى الثانية 1441 29 ژانویه 2020
تاریخ : يکشنبه 19 آبان 1398
کد 118

معاون استاندار آذربایجان شرقی : هدف از برگزاری جشنواره ها تغییر و تحول در حوزه اقتصادی است

معاون استاندار آذربایجان شرقی : هدف از برگزاری جشنواره ها تغییر و تحول در حوزه اقتصادی است

به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری شهرستان ویژه مرند ، معاون استاندار آذربایجان شرقی در پنجمین جشنواره زعفران که در محل تفرجگاه عون بن علی ( عینالی ) برگزار شد افزود : هدف از برگزاری جشنواره زعفران یک ادله اقتصادی است و اقتصاد به همراه انسجام ملی یک مولفه پیچیده بر زندگی بشر است و ماحصل اقتصاد و انسجام ملی امنیت پایدار است .

وی بیان داشت : برگزاری جشنوارها در دنیا به میزان قابل توجهی بر ارزش مالی آن تاثیر دارد به طوریکه۳۰۰ میلیارد دلار ارزش افزوده داشته است و برگزاری این جشنواره ها یک فرصت برای عرضه توانمندی، اشتغال و قتصاد پویا است .

وی افزود : اکثر آسیبهای اجتماعی در حوزه اقتصادی است که از جمله آن در حوزه بیکاری ، بی پولی  که ناتوانی در حوزه اقتصادی را دارد .

معاون استاندار آذربایجان شرقی خاطر نشان کرد : ما می توانیم سهم خود را از جشنواره ها بگیریم و به دنبال تعامل با نظام بین الملل هستیم .

وی افزود : در سال رونق تولید در جهت معرفی محصولات و توانمندی های شهرستان مرند چندین جشنواره برگزار شده که از جمله آنها برگزاری جشنواره های سبد بافی ، زرد آلو ، پسته ،بادام و… می باشد .

گرشاسبی با اشاره به تلاش کشاورزان در راستای کاشت زعفران گفت: در سال ۱۳۷۸ در شهر بناب مرند فقط یک هکتار کشت زعفران صورت گرفته بود که ما حصل آن برداشت سه کیلو بوده است که با تلاش و همت این عزیزان بعد از ۲۱ سال ۱۸۴ هکتار زعفران کاشت شده که ۸۰۰ کیلوگرم برداشت با در آمد هشت میلیارد تومانی با اشتغال ۲۱۰۰ نفر در روز شده است .

فرماندار شهرستان ویژه مرند گفت : هدف از برگزاری این جشنواره ها ایجاد تغییر و تحول در حوزه اقتصادی است که در سایه همدلی و وحدت صورت می گیرد .

وی افزود : به دنبال انقلاب هم افزایی در تولید صنعت ، سرمایه و ثروت هستیم که عاملی برای رشد و توسعه شهرستان است .

  • نوشته شده
  • در يکشنبه 19 آبان 1398
  • توسط کاربر روابط عمومی مرند