پنجشنبه 1 اسفند 1398 25 جمادى الثانية 1441 20 فوریه 2020
تاریخ : پنجشنبه 16 آبان 1398
کد 117

جلسه شورای اداری شهرستان مرند با حضور معاون نیروی انسانی قوه قضائیه کشور برگزار شد

جلسه شورای اداری شهرستان مرند با حضور معاون نیروی انسانی قوه قضائیه کشور برگزار شد

معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مرند در جلسه شورای اداری که با حضور معاون نیروی انسانی قوه قضاییه کشور برگزار شد با اشاره به پتانسیل های موجود در این شهرستان گفت: شهرستان مرند در زمینه کشاورزی در برخی از محصولات به عنوان قطب تولید استانی و کشوری محسوب می شود و در زمینه صنایع نیز دارای کارخانه های تولید مواد اولیه و تامین کننده این مواد در سطح کشور و سایر کشورهای اروپایی و همسایه نیز است.

گرشاسبی افزود : شهرستان مرند یکی از شهرستان های ولایت مدار کشور است و در دوران پیروزی انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و دفاع از حرم های اهل بیت بیش از ۶۰۰ شهید را تقدیم اسلام و کشور کرده است و ۲۵ درصد شهداری مدافع حرم استان از شهدای شهرستان مرند هستند.

وی در خصوص برخی از مشکلات موجود شهرستان مرند گفت : عدم تعامل مردم با دولت و سرمایه گذار در زمینه بهره برداری از معادن و احداث کارخانه ها در شهرها و روستاهای این شهرستان، مشکل صنایع چوب شهرستان مرند که یکی از قطب های اصلی تولید مبل در شکور محسوب می شود،نبود اعتبار کافی برای اتمام پروژه انتقال آب ارس به دشت هرزندات و مرند،اتوبان تبریز مرند بازرگان که نیاز به مساعدت مالی برای اتمام این پروژه است و مساعدت در زمینه احداث بیمارستان ۳۰۴ تختخوابی رای این شهرستان از جمله مشکلات مهم مردم شهرستان مرند است که می توان باهنکاری قوه محترم قضاییه و دولت در جهت حل سریع آن اقدامات لازم را انجام داد.

 

امام جمعه مرند نیز در این جلسه از وجود علمای برجسته دینی این شهرستان گفت.

حجت الاسلام نعمت زاده افزود : شهرستان مرند مفتخر است که عالمانی همچون آیت الله کوه کمره ای و آیت الله مرندی را در آغوش خود پرورش داده و برای گسترش دین اسلام در نقاط مختف جهان معرفی کرده است.

وی از برخورد قاطع مسئولین قضایی با مفاسد اقتصادی تجلیل کرد و گفت: نحوه برخورد صریح و قاطع مسئولین قضایی با مفاسد اقتصادی کشور باعث زمینه سازی اعتماد بیشتر مردم با این قوه شده است که این می تواند باعث افزایش اعتماد مردم به نظام در تمامی زمینه ها را فراهم کند

معاون نیروی انسانی قوه قضاییه کشور با حضور در جلسه شورای اداری این شهرستان از نزدیک برخی از مشکلات موجود در این شهرستان را پیگیری کرد.

حجت الاسلام امینی در مورد هدف از حضور خود در شهرستان مرند گفت: با حضور در شهرستان مرند برخی از مشکلات موجود که توسط مسئولین این شهرستان بیان شد، ضمن آگاهی از مشکلات در راستای حل آن نیز اقدامات لازم در سطح کشور و استان انجام خواهد شد.

وی افزود : یکی از مشکلات بیان شده در این جلسه عدم همکاری و تعامل مردم در بهره برداری از معادن موجود در این شهرستان است که مقرر گردید با برگزاری جلسات مربوطه در تهران، و ابلاغ آن به مسئولین قوه قضاییه استان و شهرستان، این مشکلات حل گردد.

معاون نیروی انسانی قوه قضاییه در ادامه افزود : یکی دیگر از مشکلات بیان شده زمین های وقف شده شهر بناب مرند بود که این موضوع با همکاری مسئولین قوه قضاییه استان و مسئولین اداره اوقاف استان نیز در اسرع وقت حل خواهد شد تا مشکلات مردم این شهر نیز برطرف شود.

حجت الاسلام امینی در جهت حل مشکل صنایع چوب و مبل مرند نیز گفت: خوشبختانه برای حل این قشر از مردم و صنایع چوب و مبل مرند جلسات موفقی در استان با حضور رییس کل دادگستری استان انجام شده است و مقرر گردیده که تعداد کارگاه های فعال در محل مورد نظر توسط اداره کل صنعت و معدن و تجارت و اداره شهرک های صنعتی استان شناسایی شده و برای آنها پروانه فعالیت صادر شود و دیگر برای سایر کارگاه ها در شهرک مبل مرند زمین واگذار شود.

 

  • نوشته شده
  • در پنجشنبه 16 آبان 1398
  • توسط کاربر روابط عمومی مرند