چهارشنبه 14 خرداد 1399 10 شوال 1441 3 ژوئن 2020
تاریخ : سه شنبه 14 آبان 1398
کد 109

زعفران یک محصول مهم و اساسی برای کشاورزی منطقه مرند است

زعفران یک محصول مهم و اساسی برای کشاورزی منطقه مرند است

به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری شهرستان ویژه مرند ، معاون استاندار آذربایجان شرقی به همراه مدیرجهاد کشاورزی از مزارع زعفران بناب مرند بازدید کرد . گرشاسبی در این بازدید در گفتگو با خبرنگار صدا و سیما بیان داشت : زعفران یک محصول مهم و اساسی برای کشاورزی منطقه مرند است که با توجه به نیاز آبی کم و با توجه به شرایط اقلیمی منطقه توجیح دارد که کشاورزان برای کاشت و توسعه آن توجه ویژه ای داشته باشند .

فرماندار مرند افزود : زعفران در سال ۱۳۷۸ با یک هکتار کشت در شهرستان شروع شده و بعد از ۲۰ سال نزدیک به ۱۸۴ هکتار در شهرستان زمین زیر کشت داریم.

فرماندار ویژه مرند گفت : برای محصول زعفران خوشبختانه تولید متوسط در هر هکتار نزدیک به۴ کیلو گرم که اگر ضرب در هکتار کنیم ۸۰۰ کیلوگرم محصول تولیدی داریم که با محاسبه عددی ۸ میلیارد تومان سود اقتصادی برای کشاورزان منطقه و اشتغال زایی ۲۱۰ نفر روز در هر هکتار دارد .

نماینده عالی دولت در شهرستان مرند افزود: با عنایت به کیفیت زعفران شهرستان مرند یکی از مرغوبترین زعفران در کل کشور است و امسال نیز بنا به تصمیم برنامه ریزی شهرستان مقرر گردیده پنجمین جشنواره استانی زعفران  در ۱۶ و ۱۷ آبان ماه در محل تفرجگاه عینالی تبریز برگزار شود .

گرشاسبی ادامه داد : تلاش خواهیم کرد در آینده نزدیک این محصول را به صورت ملی برند سازی کنیم و تلاش شود در صنایع پائین دستی و بسته بندی این محصول در شهرستان اقداماتی را انجام داده و از سرمایه گذاران در این بخش حمایت کنیم .

  • نوشته شده
  • در سه شنبه 14 آبان 1398
  • توسط کاربر روابط عمومی مرند