چهارشنبه 14 خرداد 1399 10 شوال 1441 3 ژوئن 2020
تاریخ : دوشنبه 29 مهر 1398
کد 108

معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی فرمانداری مرند : آموزش و شناخت مهمترین اصل در پیشگیری از اعتیاد است

معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی فرمانداری مرند : آموزش و شناخت مهمترین اصل در پیشگیری از اعتیاد است

علی شیخ پور در جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر ضمن تسلیت اربعین حسینی گفت : اعتیاد آسیب جدی و معضلی دردناک در کشور است و تنها راه حل این معضل پیشگیری است که باید تمام دستگاههای متولی باید تمام تلاش و جدیت خود را انجام دهند .

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری با اشاره به معضلات جبران ناپذیر مواد مخدر در جامعه بیان داشت : اعتیاد علاوه بر اینکه بر جسم فرد معتاد آسیب می زند موجب آسیب های اجتماعی در جامعه می شود که از جمله آن ازهم پاشیدن خانواده ،طلاق ،سرقت و .. است .

وی افزود : اعتیاد به عنوان یک آسیب اجتماعی هیچ گاه به طور کامل ریشه کن نخواهد شد ولی با تدبیر ، اندیشه و تلاش می توان این معضل بزرگ را کنترل کردکه در این امر باید سطح آگاهی و اطلاعات افراد را در جامعه افزایش داد .

معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی فرمانداری مرند در ادامه با اشاره به کنترل شیوع مواد مخدر از طریق آموزش بیان داشت : آموزش و شناخت مهمترین اصل در اعتیاد است که در صورت توجه به آموزش و شناخت می توان بسیاری از آسیب های مرتبط به این حوزه را کاهش و پیشگیری داد .

وی گفت: آموزش و پرورش ،بهزیستی و سازمانهای مردم نهاد با آگاه سازی و اطلاع رسانی در خصوص عواقب و معضلات معتادین می توانند معضل اعتیاد را در جامعه کاهش و جامعه سالم را که خواسته نظام جمهوری اسلامی است ایجاد شود .

علی شیخ پور با اشاره به نقش فضای مجازی در کنترل شیوع مواد مخدر اذعان داشت : بایستی از ظرفیت فضای مجازی در پیشگیری و کنترل و شناخت آسب های اجتماعی و اعتیاد استفاده بهینه شو

  • نوشته شده
  • در دوشنبه 29 مهر 1398
  • توسط کاربر روابط عمومی مرند