پنجشنبه 1 اسفند 1398 25 جمادى الثانية 1441 20 فوریه 2020
تاریخ : سه شنبه 26 شهريور 1398
کد 101

هفته دفاع مقدس یک مناسبت ملی است و بزرگداشت این هفته باید در سطح ملی برگزار شود

هفته دفاع مقدس یک مناسبت ملی است و بزرگداشت این هفته باید در سطح ملی برگزار شود

علی شیخ پور در جلسه هماهنگی هفته دفاع مقدس گفت: هفته دفاع مقدس یک مناسبت ملی است و بزرگداشت این هفته باید در سطح ملی برگزار شود.

به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری شهرستان ویژه مرند ، علی شیخ پور درنشست گرامیداشت سی و نهمین سال دفاع مقدس که با شعار «ما پیروزیم» در محل فرمانداری مرند برگزار شد اظهار داشت : عزت ، اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران در سایه ولایت فقیه و خون شهدای عزیز است و همه در قبال آنها مسئولیم.

وی افزود: ما در اوایل انقلاب در کجا قرار داشتیم و حالا بعد از گذشت چهل سال به کجا رسیده ایم لذا بایستی در هفته دفاع مقدس توانمندیهای کشور را به نسل جدید منتقل کنیم .

وی بیان داشت: در هفته دفاع مقدس باید فرهنگ غنی جنگ به نسل جدید انتقال یابد .

معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی فرمانداری مرند در ادامه با اشاره به ارزش والای هفته دفاع مقدس گفت: دفاع مقدس و ایثارگری ، شهادت طلبی و دلیر مردی مردان ایران اسلامی جز هویت و شناسنامه ایران است .

وی با بیان اینکه نقش زنان دردفاع مقدس بسیار ستودنی است گفت: همانگونه که زنان ایران در پیروزی جمهوری اسلامی نقش داشته اند ، نقش زنان در دوران دفاع مقدس نباید فراموش شود و در برنامه ها و مناسبت ها این ایام پر رنگ تر جلوه شود .

وی در ادامه با اشاره به تقارن هفته دفاع مقدس با بازگشایی مدارس گفت: روز اول مهر متقارن با بازگشایی مدارس است و مزین به نام ( زنگ مهر – زنگ مقاومت ) می باشد که با حضور مسئولین در یکی از مدارس شهرستان برنامه ای باشکوه تدارک دیده خواهد شد .

علی شیخ پور با تشریح برنامه های هفته دفاع مقدس بیان داشت : از ۳۱ شهریور الی ۷ مهر ماه به عنوان هفته دفاع مقدس نامگذاری شده که همگی در اجرا و گرامیداشت این ایام مسئولیم .

وی افزود : ۱۳۱ برنامه در شهرستان تدارک دیده شده که از این تعداد ۶۳ برنامه شاخص داریم .

معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی فرمانداری در ادامه افزود: تعداد ۱۰ یادواره شهدا ، ۳۷ مراسم گرامیداشت هفته دفاع مقدس ، مسابقات فرهنگی ، ویزیت رایگان بالاخص در مناطق محروم ،دیدار با خانواده شهدا ، گلباران و عطر افشانی مزار شهدا ، مراسم گرامیداشت روز سرباز و بسیار دیگر مراسم در شهر و روستا ها و شهر های اطراف برنامه ریزی شده است .

  • نوشته شده
  • در سه شنبه 26 شهريور 1398
  • توسط کاربر روابط عمومی مرند